Hesaplama Aracı
*
Hesaplama Sonucu

Hesaplanıyor...

Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
Yaş nasıl hesaplanır?

Yaş hesaplama aracına doğum tarihinizi girerek tam yaşınızı, doğum tarihinizden bugün kadar geçen gün sayısını, doğduğunuz günü, burcunuzu ve yeni yaşınıza girmenize kalan gün sayısını öğrenebilirsiniz.

Yaş Hesaplama

Günümüzde pek çok kişi yaş hesaplama konusunda çok ciddi hatalar yapabiliyor. Bu hataların başında ise yaşın doğru şekilde hesaplanması yerine doğulan yılın da yaşa eklenmesi gelmekte. Böyle olunca insanlar olduklarından bir yaş daha büyük görülebilmektedir.

Yaş Nasıl Hesaplanır?

İnsanların yaş hesaplaması konusunda yaptıkları yanlış, direkt olarak şimdiki yıldan doğulan yılı çıkartmalarıdır. Böyle olunca ay ve günün etkisi göz ardı edilmekte ve kişi otomatik olarak büyük gösterilmektedir. Halbuki kişinin doğumundan sonraki dönemde 12 ayın dolması sonrasında yeni yaşına girmiş olacaktır. Yani bir bebek 17 Mart’ta doğduğu zaman sıfır yaşındadır. Bir sonraki yılın 17 Martına geldiği zaman ise 1 yılı doldurmuş olacaktır.

Burç Hesaplamaları Nasıl Yapılır?

Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğu kendi burcunu hesaplamak adına internet sitelerini ziyaret ediyorlar. Ancak bazı kişiler yaş hesaplaması yaparken aynı zamanda hangi burç olduğu ve ne zaman doğduğu gibi bilgileri de elde etmiş oluyor. Site içerisindeki bölüme doğum tarihinin gün ay yıl olarak belirtilmesinden sonra hesapla butonuna tıklandığı zaman doğulan günden itibaren günümüze kadar geçen süre de yine aynı hesaplama aracı üzerinden kolaylıkla yapılabilecektir.

Farklı Bir Tarihe Göre Yaş Hesaplama

Kimileri ise yaş hesaplamasını yaparken günümüze kadar olan zaman diliminden ziyade belirlenecek olan bir tarihe göre geçmiş olan süreyi hesaplamak isterler. Böylesi durumlarda ise doğum tarihinin yanı sıra hangi tarih için hesaplama işlemi yapılacaksa buna göre tarih belirleme işlemi yapılacaktır. Böylece istenildiği zaman için yaş hesaplama işlemi yapılacak olacaktır.